REZULTATE LIVE

sâmbătă, 10 septembrie 2011

Stea cazatoare!

Tocmai s-a incheiat meciul de la Medias,unde Steaua a pierdut in mod surprinzator cu 0-3.Spun surprinzator deoarece dupa parerea ea,Steaua nu merita sa piarda acest meci.Echipa bucureteana a inceput foarte bine partida,dominand inca din prima secunda,si dand senzatia ca Gaz Metan este o victima sigura.Insa a venit acel minut blestemat,cand in urma unui contraatac al mediesenilor,Martinovici il trage de tricou pe Trtovaci iar Tudor dicteaza penalty.Dupa acest gol,mediesenii au inceput sa se apere,iar stelistii au atacat pana la sfarsitul primei parti,dar fara sorti de izbanda.A doua repriza a inceput ca si prima,cu stelistii in careul mediesenilor,dar atacantii Tatu,Rusescu si Costea nu au izbutit sa inscrie.Insa vine iar o faza blestemata,cand nemernicul de Tudor nu vede hentul unui jucator de la Medias,desi faza s-a petrecut sub ochii lui.Tudor lasa faza sa continue si Medias inscrie pentru 2-0.Aici se rupe practic meciul,desi jucatorii stelisti nu s-au predat si au atact pana in ultimul minut.Golul trei a venit parca de nicaieri si Steaua pierde in mod paradoxal,dupa aspectul jocului.
RUSINE TUDORE!!!

Un comentariu:

1. hello,

ai dreptate, tudor a fost jalnic aseara, ai uitat de inca un penalty neacordat pentru bawab, deci 2 greseli majore, 2 penalty-uri care ar fi putut schimba soarta meciului.

meciul in sine a fost foarte slab si lipsit de spectaculozitate, se vede ca niciuna dintre echipe nu este chiar de top, in conditiile in care steaua e in formare (multe transferuri facute in vara si probabil nu si-au propus ceva pe termen scurt, ci asteapta in 2-3 ani rezultate). mediasul a aratat ca o echipa de "top 5", acolo unde vrea sa se bata. cu putin noroc, si stelistii pot viza un loc de liga europa anul urmator, dar pentru asta trebuie sa faca progrese remarcabile, nu e greu sa termini in primele 5 echipe.